Ile kosztuje trener personalny (trener osobisty)?

Ile kosztuje trener personalny (trener osobisty)?

Jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie „ile kosztuje trener personalny (trener osobisty)?” prawdopodobnie myślisz o zmianie stylu życia, poprawie sylwetki, bądź usprawnieniu swego ciała.

Jeszcze nie tak dawno treningi z trenerem personalnym postrzegane były jako coś luksusowego na co stać tylko najbogatszych. Aktualnie coraz więcej ludzi korzysta z usług trenerów. Wzrósł poziom życia naszego społeczeństwa, ale także dostępność do tego typu treningów jest coraz łatwiejsza. Praktycznie w każdym fitness klubie znajdziemy wiele osób, które oferują tego typu współpracę.

Możesz myśleć, że koszt takiego treningu jest drogi. Ale przeanalizuj chwilę, ile wydajesz na fryzjera, kosmetyczkę, restauracje? A ile mógłbyś zapłacić za wspaniałe samopoczucie, brak bólu pleców, super sylwetkę i mile spędzony czas?

CO DAJE TRENING Z TRENEREM PERSONALNYM W DUŻYM SKRÓCIE?

Przede wszystkim trener personalny podczas pracy skupia się tylko i wyłącznie na swoi podopiecznym. Ustala plany treningowe, motywuje i wyznacza poszczególne cele. Próbuje wpływać na zmianę trybu życia i diety. Pracuje i jest ze swym klientem również po zakończonym treningu. Sprawdza wykonanie powierzonych zadań, przypomina o treningach, pomaga w chwilach zwątpienia, często doradza.

Pomaga zrozumieć funkcjonowanie własnego ciała, ograniczenia, przyczyny i skutki bólu. Stara się poprawić samopoczucie i komfort życia. Uczy działań profilaktycznych i prozdrowotnych – pomaga w ustaleniu diety, wybraniu produktów oraz odpowiedniego poziomu aktywności ruchowej.

Może jednak lepiej skorzystać z oferty zajęć grupowych lub treningu na siłowni, zamiast trenera personalnego?

Często zdarza się, że osoby rozpoczynające swą przygodę ze sportem na zajęciach grupowych lub siłowni są do tego kompletnie nieprzygotowane. Nie mają pojęcia o prawidłowych technikach ćwiczeń oraz nie znają możliwości swego organizmu. Podejmując w ten sposób aktywność fizyczną, narażają się na poważne kontuzje, a w długim horyzoncie czasowym na wystąpienie różnych dolegliwości bólowych. Osoby trenujące w ten sposób często nie widząc wymiernych efektów, traci motywację i przestaje ćwiczyć.

Wiele osób płaci również za członkostwo w klubach fitness. Przeważnie wiąże się to podpisaniem długoterminowej umowy np. na rok i opłatą startową. Przy tych założeniach koszty na rok mogą wynieść ok. 2000 zł. Za taką kwotę można choć na początku trenować kilka miesięcy z trenerem i poznać właściwą technikę i szeroki wachlarz możliwości treningowych oraz łatwiej osiągać cele.

Trenując właściwie z trenerem personalnym w znacznie krótszym czasie możesz osiągnąć to, co przez lata treningów w siłowni, czy na zajęciach grupowych. Ważna i poruszana często jest również kwestia diety. Profesjonalny trener personalny nie zaproponuje Tobie diety (za którą często płaci się nie małe pieniądze) – zmotywuje Cię do zmiany sposobu odżywiania dostosowanego do Twoich możliwości oraz zmiany stylu życia

TRENING Z TRENEREM PERSONALNYM – CO WPŁYWA NA CENĘ?

Wykupując treningi z trenerem personalnym przede wszystkim płacisz za jego wiedzę i doświadczenie. Dla dobrego trenera jego praca jest również jego pasją, dlatego cały czas dąży do poszerzania swej wiedzy. Musi brać udział w różnych kursach i szkoleniach, co oczywiście wiąże się, często ze sporymi, kosztami.

Indywidualne podejście do każdego podopiecznego. Każdy plan jest szyty na miarę i dostaosowany do potrzeb klienta. Bierze pod uwagę jego ograniczenia, choroby, ale także możliwości i cele.

Dostępność i możliwość dostosowania się do trybu życia i aktywności swego klienta. Treningi mogą odbywać się przed pracą, po pracy, późnym wieczorem w dogodnie wybranym miejscu. Warto zwrócić również uwagę na możliwość konsultacji praktycznie codziennie i motywacji także poza treningiem.

Cena godzinnego spotkania z trenerem nie odbiega od podobnych usług takich jak wizyta u rehabilitanta, czy psychologa.

Ostatnia kwestia to obciążenia fiskalne. Prawdziwy trener prowadzący działalność gospodarczą, jak każdy inny przedsiębiorca od każdej wpłaconej złotówki musi płacić VAT, podatek dochodowy, ZUS itd. W Polsce obciążenia te są nie małe i mają niestety znaczący wpływ na ceny wszelkich usług..

TRENER PERSONALNY – CENA?

Ceny treningów są zróżnicowane w zależności od wielkości miast i charakteru wykonywanej pracy.

  • Tzw. trenerzy gwiazd – to koszt min 200 zł za godzinę
  • Treningi w klubach o wysokim standardzie to ok 150 – 170 zł za godzinę
  • Treningi w klubach o średnim standardzie to koszt 100 – 150 zł z godzinę
  • Treningi w klubie o niskim standardzie to ok. 50 – 100 zł za godzinę
  • Trening z trenerem personalnym poza klubami to średnio koszt 100 – 150 zł za godzinę.

Jeśli chodzi o możliwe formy treningu z trenerem personalnym, najpełniejszą odpowiedź znajdziesz w naszej ofercie. Tutaj również promocje, dzięki którym trening jest jeszcze bardziej przystępny cenowo: Promocje

Dodaj komentarz