trening dla firm

trening dla firm

Trening dla firm, czyli zdrowie dla pracowników. Praca to nie tylko obowiązki, a zbudowanie zgranego teamu, który podbije rynek w swojej dziedzinie nie jest proste. Stwórz grupę osób, które nie łączy tylko wspólna kawa podczas piętnastominutowej przerwy, a wspólny cel i motywacja. Zaplanuj grupowe treningi, które przyniosą wiele pozytywów oraz umocnią morale Twoich pracowników. Nie musicie wychodzić z biura, bo trener personalny może przyjść do Was. Wygospodaruj odrobinę przestrzeni, by wspólnie zadbać o samopoczucie, zdrowy kręgosłup czy przeżyć przygodę współzawodnictwa.

Treningi dla firm – plusy dla pracownika

Karta multisport nie przyniesie tego, co wspólne treningi w pracy. Wygospodarujcie chociaż godzinę tygodniowo, aby wspólnie przenieść się na salę treningową czy do wyznaczonego pokoju, aby razem odbyć trening online. Wysiłek fizyczny przyniesie wiele dobrego. Oprócz tego, że zrobicie coś wspólnie, co przyniesie budowę relacji, trening fizyczny w pracy przyniesie inne pozytywy. Przede wszystkim dzięki wysiłkowi poprawi się samopoczucie, a energia, która napłynie do organizmu zwiększy motywacje do pracy. Co więcej, zmęczony kręgosłup, który spędził już kilka godzin za biurkiem potrzebuje się rozruszać. Przerwa, choćby na rozciąganie, należy się każdemu. Trening w pracy przyniesie poprawę sprawności fizycznej, co przełoży się na zwiększenie efektywności pracy. Pracownicy wręcz nie będą mogli doczekać się treningu, by razem przeżyć coś więcej, niż zebranie w celu omówienia działań w firmie. Prosty ale efektowny trening przyda się każdemu.

Trening dla firm – pozytywny dla pracodawcy

Jeśli zastanawiasz się, czy wprowadzenie wspólnych treningów w pracy jest odpowiednie, i dlaczego zastąpienie go jedynie kartą do ogólnodostępnej siłowni nie jest najlepszym rozwiązaniem – już wyjaśniamy. Przede wszystkim pracownik, który w swojej pracy robi coś więcej niż pracuje, chętniej do niej przychodzi. Poranny budzik już nie jest tak straszny, a myśl o zmianie pracy odchodzi na dalszy plan. Motywujesz pracowników dodatkowymi działaniami, a co więcej wspierasz uczucie przywiązania do miejsca pracy. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy pracownika chętnie  przejmie konkurencyjna firma. Dzięki wspólnym treningom dbasz o atmosferę w firmie, pracownicy się integrują i lepiej się ze sobą dogadują, co przynosi pozytywne skutki we wspólnych projektach. Ich efektywność, wydajność wzrasta, a stres czy napięcie opadają. Ostatnim, szczególnie ważnym dla pracodawcy, argumentem jest spadek zwolnień lekarskich dzięki poprawie kondycji. Przecież sport to zdrowie.

Jaki trening dla firm wybrać?

Decydując się wprowadzić w swojej firmie wspólne treningi zastanów się co Twoi pracownicy lubią. Nie uszczęśliwiaj ich na siłę, podpytaj o ich preferencje. Nie każdy jest urodzonym sportowcem, aby zacząć biegać kilometry. Postaw na ćwiczenia fizyczne, które nie wymagają świetnej kondycji, a odprężają i przynoszą ukojenie zmęczonym mięśniom. Jednymi z najczęściej wybieranych ćwiczeń są te, w których kręgosłup gra pierwsze skrzypce. Zdrowy kręgosłup to priorytet. Godziny spędzone przy komputerze, w zgarbionej pozycji nie działają na niego dobrze. Dzięki rozluźnieniu mięśni przykręgosłupowych Twoi pracownicy unikną bolesnych incydentów. Trener personalny online dobierze odpowiednie ćwiczenia, które zapobiegną bólowi. Wspólna joga, czy streaching z pewnością wyciszą i pozwolą rozluźnić mięśnie. Powolne ćwiczenia w rytm odprężającej muzyki przyniosą spokój i wyciszenie. A może Twój team to grupa sportowców lub osób, które kochają rywalizację? Poszukaj czy w Twojej okolicy nie rozgrywają się rozgrywki w lubianą dyscyplinę sportową – może być to koszykówka, siatkówka a nawet popularne z czasów podstawówki „trzy ognie”. Wspólne przygotowanie się do wydarzenia sportowego umocni więzi, a wspólny sukces przyniesie radość na długi czas.

trening firmowy

Trening online czy stacjonarny?

Podjąłeś decyzje co do rozpoczęcia wspólnych treningów w swojej firmie, ale nadal nie wiesz gdzie by to miało się odbywać, kto miałby to poprowadzić i jak to ma wyglądać? Skorzystaj z zaufanej osoby, która odpowiednio dobierze ćwiczenia, tak aby nikomu nie stała się krzywda. Trener personalny online będzie świetnym rozwiązaniem, gdy zależy Ci na konkretnej osobie, która poprowadzi treningi. Połączenie się za pomocą kamerki jest szybkie i łatwe w wykonaniu. Wystarczy tylko odrobine miejsca, w którym zmieszczą się wszyscy zainteresowani i do dzieła. Jeśli wolisz, aby Twój trener stanął z pracownikami twarzą-w-twarz polecamy wybrać kogoś z okolicy. Trener personalny w mieście Poznań dojedzie we wskazane miejsce, aby przeprowadzić ćwiczenia.

 

Mam nadzieję, że przybliżyłem czym jest trening dla firm, a pozytywy, które przychodzą wraz z wdrążeniem wspólnych ćwiczeń są na tyle konkretne, że już wkrótce spotkamy się na wspólnej jodze, zajęciach ze zdrowego kręgosłupa czy innych ćwiczeniach. Dzięki poświęceniu niewielkiej ilości czasu w tygodniu, możesz zyskać nie tylko sympatię pracowników, którzy się ze sobą integrują, ale także podwyższyć morale, rozładować stres czy zadbać o ich zdrowie.