Trener Personalny z Poznania i okolic

Trener Personalny z Poznania i okolic

Trening personalny to forma aktywności, podczas której trener personalny np. z Poznania i okolic, pracuje tylko z jedną osobą, aby jak najszybciej osiągnąć zamierzone rezultaty. Natomiast trener personalny to osoba, która ułoży indywidualny plan treningowy, zadba o jego prawidłową realizację i właściwe wykonanie poszczególnych ćwiczeń. Współpracując z trenerem osobistym masz pewność koncentracji na Tobie i na Twoich celach. Ponadto otrzymujesz zawsze dużą dawkę motywacji, aby móc łatwiej osiągać swoje cele. Nieważne, czy trenera personalnego szukasz w Poznaniu, Wrocławiu, mniejszych miejscowościach jak Szamotuły, czy Rokietnica. Zawsze musi on posiadać odpowiednie kwalifikacje, aby móc dopasować intensywność treningów do możliwości podopiecznego.

Dlaczego warto trenować z dobrym trenerem personalnym?

Szybsze osiągnięcie celów treningowych – odpowiednio ułożony trening pozwala na maksymalizację efektów z każdego treningu i co za tym idzie szybszą realizacje celów. Trening właściwie przemyślany i dostosowany do potrzeb i możliwości to oszczędność Twojego czasu. Przeprowadzony na początku wywiad zdrowotny oraz doradztwo w zakresie właściwego odżywiania poprawiają jeszcze bardzie uzyskiwane wyniki.

 • Bezpieczeństwo – minimalizowanie ryzyka kontuzji dzięki właściwemu ułożeniu jednostki treningowej, właściwa rozgrzewka i rozciąganie oraz dbanie o technikę wykonywania poszczególnych ćwiczeń zabezpieczą przed przetrenowaniem i wystąpieniem kontuzji. Z trenerem personalnym właściwie dobierzesz sprzęt, wyeliminujesz błędy oddechowe i poprawisz technikę wykonywania poszczególnych ćwiczeń.
 • Stały progres i monitorowanie postępów – dzięki temu będzie Tobie łatwiej śledzić postępy i zmiany zachodzące w Twoim ciele. Nie tylko badanie masy ciała, ale także składu i mierzenie obwodów, szybko uświadomi korzyści płynące z aktywności fizycznej oraz dodatkowo zmotywuje do dalszej pracy.
 • Motywacja – dobry trener personalny szybko określi realne możliwości swego podopiecznego. Skuteczna motywacja nie tylko na sali treningowej pozwoli przekraczać kolejne granice i łatwiej dążyć do wyznaczonego celu. Zadba również o regularność i systematyczność wykonywanych treningów.
 • Eliminowanie dysfunkcji i słabych punktów w naszym ciele – stres, przebyte choroby i kontuzje często prowadzą do ograniczenia ruchomości, przykurczy mięśniowych lub dolegliwości bólowych. Dobry trener potrafi rozpoznać te ograniczenia i pracować nad nimi, aby przywrócić funkcje lub wyeliminować ból.

Ile kosztuje trening z trenerem personalnym w Poznaniu i okolicach?

Oczywiście ceny są zróżnicowane. W dużych miastach jak Poznań, Wrocław, Warszawa będzie na pewno drożej niż w mniejszych miejscowościach jak Szamotuły, Rokietnica czy Suchy Las. Cena zależy od stażu i doświadczenia trenera oraz od miejsca wykonywania treningu. Ile zatem konkretnie kosztuje trening z trenerem personalnym?

 • Najdrożsi są tzw. trenerzy personalni gwiazd i ich stawka wynosi minimum 200 zł za godzinę
 • Treningi personalne w klubach o wysokim standardzie to koszt ok. 150-170 zł za godzinę
 • Trening w klubie o średnim standardzie to koszt 100-150 zł za godzinę
 • Trening w klubie o niskim standardzie to koszt ok. 50-100 zł za godzinę
 • Coraz częściej wybierany trening poza klubem, który daje możliwość rzeczywistego spotkania 1:1 z dla od zatłoczonych klubów fitness to koszt 100-150 zł za godzinę.

W zależności od wielkości miasta ceny wahają się w przedziałach:

 • Duże miasta typu Poznań, Warszawa czy Wrocław to cena średnia w przedziale od ok. 100-150 zł
 • Mniejsze miejscowości typu Rokietnica, Szamotuły czy Chodzież – ceny zaczynają się średnio od 50 zł do ok. 70 zł.

Sporo można oszczędzić wybierając pakiety lub korzystając z promocji. Dobierzemy trening właściwy zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

trenerzy Kasia i Paweł Baraniak

Trening personalny – co wpływa na cenę?

Przede wszystkim płacisz za wiedzę i doświadczenie. Dobry trener personalny ciągle się szkoli i szuka nowej wiedzy. Uczestniczy w kursach i szkoleniach, sam rozwija się sportowo. Dostarczanie wiedzy z zakresu swej działalności kosztuje i to często niemało.

Elastyczność i dostępność. Trener dopasuje się do Twojego kalendarza i Twoich aktywności. Często treningi z podopiecznymi odbywają się wcześnie rano (np. przed pracą) lub późno wieczorem. Trener zawsze służy radą i pomaga w chwilach zwątpienia również poza umówionymi godzinami spotkań.

Indywidualne podejście i trening „szyty na miarę”, wymaga wiedzy, właściwego ustalenia celów oraz systematycznej realizacji.

Należy tu wspomnieć również o kosztach związanych z wejściem do klubów, wynajmem salki treningowej lub utrzymania własnego miejsc do ćwiczeń oraz często obciążeniach związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej.

Oczywiście można znaleźć ogłoszenia trenerów personalnych na OLX za 20-40 zł. Skąd wynika ta niska cena? Odpowiedź pozostawię bez odpowiedzi, ale warto zastanowić się, czy za taką ceną może iść jakość.

Więcej na ten temat: Ile kosztuje trener personalny?

W czym pomoże trener personalny?

 1. Głównymi zadaniami trenera osobistego jest rozpisanie planu treningowego i doradztwo w zakresie odżywiania i zdrowego stylu życia. Wszystko odbywa się w oparciu o wywiad wstępny, na którym określa się cele, stan zdrowia i aktywności, nawyki żywieniowe. Celem tych działań jest przeważnie: modelowanie sylwetki, utrata wagi, poprawa mobilności, wytrzymałości i gibkości.
 2. Trener przeprowadzi niezbędne pomiary: zmierzy obwody części ciała, poziomi tkanki tłuszczowej i mięśni, zawartość wody w organizmie. Dane te sprawdzane regularnie pozwolą ustalać i modyfikować programy treningowe oraz w sposób jednoznaczny pokażą efekty.
 3. Nauczy właściwej techniki wykonywania poszczególnych ćwiczeń, poprawi błędy i będzie kontrolować ilość i jakość wykonanych treningów.
 4. Dostosuje pory treningów do Twojego harmonogramu dnia. Wybierze miejsce, w którym będziesz czuł się komfortowo – prywatną salkę, plener, własny dom.
 5. Będzie służyć radą i motywacją także poza godzinami treningów.
 6. W czym nie pomoże trener personalny? Nie zrobi za Ciebie treningu, więc musisz wykazać minimum woli do zapracowania na swoje cele.

trening personalny dla kobiet w Poznaniu

Jak wybrać trenera personalnego w Poznaniu i okolicach?

Niestety wybór ten może nie być łatwy, ponieważ w wyniku deregulacji tego zawodu w 2013 roku, trenerem personalnym może zostać praktycznie każdy, kto ma 18 lat, nie był karany, posiada średnie wykształcenie oraz niezbędną wiedzę i umiejętność do prowadzenia takich zajęć – nie jest to formalnie sprawdzane.

Jest jednak kilka spraw, na które warto zwrócić uwagę przed dokonaniem wyboru:

 1. Wiedza i kwalifikacje. Jest to podstawa, do tego, aby przeprowadzić dobry trening. Sprawdź, czy skończył odpowiedne kursy potwierdzone certyfikatami – najlepiej w akredytowanych placówkach szkoleniowych. Zobacz ile lat związany jest ze sportem, czy się szkoli, czy szuka nowych rozwiązań treningowych.
 2. Zwróć uwagę na to, czy trener personalny swą pracę z Tobą rozpoczyna od przeprowadzenia wywiadu wstępnego, określa stan zdrowia, ustala cele, robi pomiary ciała.
 3. Osobowość – powinna być to osoba wesoła i zarazem konsekwentna w działaniu. Powinna skupiać się całkowicie na pracy ze swoim podopiecznym a nie na sobie. Dobry trener personalny to także psycholog i motywator w jednej osobie. Wasza wspólna praca musi dać wymierne efekty, ale również wzrost samooceny i lepsze samopoczucie.
 4. Wygląd zewnętrzny – na pewno nie musi wyglądać jak kulturysta, ale jego osoba powinna być nie tylko schludna, ale również prezentować ponadprzeciętną sylwetkę. Dobry trener sam będzie sprawny fizycznie, silny wytrzymały i gibki.
 5. Zamiłowanie do sportu – pasja i radość czerpana ze swojej pracy to podstawa. Poczytaj opinię, sprawdź stronę internetową lub fanpage, aby dowiedzieć się kim jest ta osoba. Zwróć także uwagę w jakie wydarzenia i akcje się angażuje.
 6. Dobry trener personalny nie spędza całego dnia na siłowni czy w klubie fitness, ponieważ często trenuje ze swymi podopiecznymi w innych wybranych przez nich miejscach. Dużo czasu poświęca również na układanie planów treningowych i doradztwo dietetyczne. Indywidualne podejście do każdej osoby to priorytet.

Wybór trenera może budzić pewne wątpliwości, ale kierując się tymi kilkoma prostymi zasadami powinniśmy szybko znaleźć odpowiednią osobę.

Trening personalny – zalety

Może jednak zamiast treningu personalnego wybrać zajęcia grupowe? Oczywiście decyzja należy do Ciebie. Przede wszystkim znajdź aktywność, która będzie sprawiać Tobie przyjemność i zmotywuje Cię do działania. Zajęcia grupowe dają wielu osobom lepszą motywację, małą rywalizację i sporą dawkę pozytywnej energii.

Jednak na zajęciach takich na pewno mniejszą uwagę przykłada się do techniki wykonywanych ćwiczeń ze względu na potrzebę realizacji programu i ilość osób na sali. Jesteś jedną z wielu osób, która planuje zrealizować swe cele. Jeśli masz już doświadczenie w sporcie pewnie sobie poradzisz, ale jeśli jesteś początkującym fit-maniakiem możesz nabawić się kontuzji i niepotrzebnie zrazić się do sportu. Lepiej zacznij od treningów z trenerem, który nauczy i doradzi, co może być dla Ciebie najlepsze.

A może trening personalny w parach?

Zaletami treningu personalnego jest niewątpliwie to, że jest to czas tylko dla Ciebie. Możesz zapomnieć o problemach dnia codziennego, a trener za Ciebie ustali kolejność ćwiczeń, ilość powtórzeń i tempo. Wspólnie przekroczycie kolejne granice.

Ty wybierasz miejsce i godzinę spotkania, Ty ustalasz cele. Trener zada o to, abyś czuł się komfortowo i aby nic nie stało na Twej drodze do realizacji celów.

Trener zadba również o Twoją technikę, zdrowie i bezpieczeństwo. Z czasem trening wejdzie Ci w krew i stanie się Twoim zdrowym nawykiem.

trening personalny Poznań

Jak przygotować się do treningu personalnego?

OK, nastał ten moment. Podjąłeś decyzję, wybrałeś trenera i idziesz na pierwszy trening personalny. Pewnie czujesz lekkie podenerwowanie. Co powinieneś wiedzieć? Co zabrać ze sobą? Oto kilka porad:

Co przygotować na pierwszy trening personalny?

Przede wszystkim dobry humor i chęć do pracy😊. Przemyśl dokładnie swoje cele i to chcesz osiągnąć. Jeśli cierpisz na jakieś choroby, miałeś kontuzje sprawdź swoją dokumentację medyczną, aby móc właściwie wyjaśnić swoje dolegliwości.

Weź ze sobą strój i buty sportowe na zmianę. Przyda się na pewno ręcznik – używany podczas korzystania ze sprzętu sportowego np. ławeczki, maty itp. oraz butelka wody najlepiej mineralnej (1,5 l).

Z czego składa się wstępny wywiad z klientem przed treningiem personalnym?

Podczas takiego wywiadu określa się cele i założenia treningowe. Bardzo ważne są również informacje na temat stanu zdrowia, aby wykluczyć przeciwwskazania do aktywności fizycznej i dobrac odpowiedni trening.

Najważniejsze schorzenia, o które powinien zapytać trener to:

 • Problemy z układem ruch tj. kontuzje, złamania, skręcenia, ograniczenia mobilności
 • Problemy z układem krążenia tj. nadciśnienie, arytmia migotanie przedsionków itp.
 • Problemy z układem oddechowym np. astma
 • Problemy z układem wydzielniczym np. nadczynność tarczycy, cukrzyca
 • Problemy z układem nerwowym np. padaczka
 • Bóle kończyn pleców i ich pochodzenie

Niekiedy trener personalny powinien poprosić również o opinię lekarza lub fizjoterapeuty (dlatego tak ważna jest współpraca tych specjalistów) lub wyniki badań np. RTG pleców.

Dodatkowo powinien zadać tobie kilka pytań dotyczących Twojego stylu życia:

 • Charakter pracy
 • Poziom aktywności
 • Sposób odżywiania, ilość i jakość posiłków
 • Jakość snu, poziom stresu itp.

Ustalenie celów i pomiary przed pierwszym treningiem personalnym

Cel powinien zawsze być określony przez Ciebie a nie przez trenera. Trener może zwrócić uwagę na to co ważne przy jego realizacji lub może go trochę urealnić lub inaczej rozłożyć w czasie. Najważniejsze jest jednak to, abyś to Ty wiedział co chcesz osiągnąć. Pomocne może być kilka pytań:

Co jest moim celem?

Co chcę osiągnąć?

W jakim czasie?

Kiedy będę wiedział, że osiągnąłem cel?

Jaka jest moja motywacja?

Rolą trenera nie jest wyznaczanie celów, a określanie drogi do ich osiągnięcia. Oczywiście pewnie będą one korygowane, ale muszą być efektem wspólnej analizy potrzeb.

Po ustaleniu celów należy dokonać pomiarów obwodów, analizy składu ciała i wagi. Można również wykonać zdjęcie „przed”. To może być najlepszy dowód zmian zachodzących zmian w naszym ciele.

Powinno się również przeprowadzić testy na mobilność, wzorców ruchowych oraz wziąć pod uwagę takie aspekty jak postawę ciała, czy krzywizny kręgosłupa. Jest to szczególnie ważne przy problemach związanych z wadami postawy czy bólem pleców.

Jeśli jesteś zainteresowany treningiem personalnym, koniecznie sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić: Sprawdź!

A może potrzebujesz pomocy w ułożeniu diety? Sprawdź naszą ofertę!

 

 

 

Dodaj komentarz