Trener Personalny Online

Trener Personalny Online

Trener personalny online to świetne rozwiązanie dla każdego.  Brak czasu na siłownię lub jej niedogodne godziny otwarcia? Może masz problem z dojazdem lub po prostu nie lubisz zatłoczonych pomieszczeń? Mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie – trenera personalnego online, który przy użyciu Twojego laptopa lub smartfona poprowadzi Cię w stronę idealnej sylwetki. Sprawdź dlaczego ten sposób ćwiczeń może być idealny dla Ciebie!

Dlaczego warto ćwiczyć z trenerem personalnym online?

Coraz częściej zamiast instruktora z naszej osiedlowej siłowni wybieramy trening z trenerem personalnym online. Nie ma co się temu dziwić. Jest to wygodny sposób na piękną sylwetkę, zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy czasu na stale wizyty na sali ćwiczeń, a nasz grafik jest mocno napięty. Trenerzy personalni online często pokazują przemiany swoich podopiecznych na Instagramie czy Fanpage, dzięki czemu możemy zobaczyć efekty. Często takie zdjęcia „przed” i „po” są  największą motywacją. W głowie pojawia się myśl „skoro jemu/jej się udało to czemu nie mnie?”. Widząc co możemy osiągnąć z pomocą trenera personalnego online łatwiej jest nam się zmobilizować i pozostać regularnym. Co więcej, trener personalny online oprócz ćwiczeń, często zaproponuje nam spersonalizowany jadłospis, biorąc pod uwagę nasz styl życia, choroby i przypadłości czy indywidualne upodobania. Poza tym, dla osób z branży fitness pracujących w internecie prowadzenie indywidualnych ćwiczeń oraz dopasowywanie odpowiednich diet to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja. Taka osoba nie będzie patrzyła na Ciebie tylko jak na klienta przynoszącego dochód, ale także jako misję.

Trener personalny online cena

Trener personalny online to również cena dopasowana do Twoich możliwości.  Możesz wykupić go na kilka sposobów. Na początku polecamy skorzystać z jednorazowego treningu, aby sprawdzić czy dany trener odpowiada Twojemu stylowi. Pamiętajmy, że ćwiczenia mają być nie tyle co męczące, ale sprawiać radość. Godzina z trenerem kosztuje około 100 – 150 zł. Na takim e-spotkaniu trenujesz sam z trenerem, możesz zadać mu nurtujące pytanie, a on przyjrzy się Twojej technice i oceni czy ćwiczenia wykonujesz prawidłowo. Pamiętaj, że to Ty ustalasz reguły i np. w momencie, kiedy nie masz już siły możesz poprosić o krótką przerwę. Jesteś tylko Ty  i on, nikt więcej. Po pierwszym, zapoznawczym treningu polecamy wykupić serię pięciu lub od razu dziesięciu treningów. To Cię zmotywuje jeszcze bardziej – w końcu pieniądze już są wydane. W cyklu treningowym trener personalny dopasowuje do Ciebie i Twoich możliwości trening, tworzy plan na Twój rozwój, tak aby efekty przyszły w niedługim czasie. Plusem wykupienia kilku treningów z góry jest także ich cena – w porównaniu do jednorazowego treningu pakiet wychodzi taniej. Dzięki inwestycji w siebie trening staje się Twoim nawykiem, zyskujesz motywację do działania, a cele wkrótce staną się rzeczywistością.

trener personalny online

Zalety treningu personalnego online

Jak już wspominaliśmy, taka forma aktywności to przede wszystkim zaoszczędzenie czasu, ale trening personalny online posiada liczne inne zalety. Nie musisz nigdzie dojeżdżać, a ćwiczysz wtedy kiedy masz akurat czas. Nie ograniczają Cię godziny otwarcia siłowni ani godziny, w których trenerzy personalni są do dyspozycji. Jeśli już jesteśmy przy dyspozycyjności to trenerzy personalni online często są do naszej decyzji nawet całodobowo, także w niedziele i święta. Zawsze można wysłać do nich wiadomość  lub maila, a oni w wolnej chwili nam odpiszą i . Poza tym to doskonała skarbnica wiedzy.  Każda nasza wątpliwość zostanie szybko rozwiania i możemy zapytać o nią niezwłocznie. Skoro współpracujemy online – możemy współpracować z każdym, gdziekolwiek jest i gdziekolwiek my jesteśmy. Kilometry nie są dla nas ograniczeniem. Możemy wybrać specjalistę w danej dziedzinie, który normalnie nie byłby dla nas osiągalny. Co więcej, trenerzy personalni online są tańszy, a zaoszczędzone pieniądze możemy wydać np. na nowe hantle lub inną przyjemność. Trenerzy personalni onlinie często nie świadczą jedynie dążenie do wymarzonej sylwetki za pomocą ćwiczeń, ale także rozpisują diety, biorąc pod uwagę nasze indywidualne upodobania.

Trener personalny online – czy warto się na niego zdecydować?

Trener personalny online przede wszystkim wyrobi w nas technikę oraz pokaże jak wykonywać dane ćwiczenie. Co więcej, podzieli się z nami swoim doświadczeniem i pokaże drogę do celu. Dzięki temu rozwiązaniu nie wydajemy dużo pieniędzy, a otrzymujemy opiekuna, który poprowadzi nas ku wymarzonej sylwetce. Szczególnie ważne jest to na początku, gdy jesteśmy niedoświadczeni. Pamiętajmy, że odpowiednio wykonane ćwiczenia to klucz do sukcesu. Zawsze warto poradzić się profesjonalisty niż samemu błądzić w nieznanym.

Jak wybrać trenera personalnego online

Jednym z kluczy do szczęścia jest posiadanie odpowiedniego przewodnika. Trener personalny online powinien być dopasowany do nas. Zastanów się czy wolisz trenować z kobietą czy mężczyzną, z kim się lepiej dogadujesz. Następnie wykonaj reaserch i poszukaj informacji na temat danego trenera – kim jest, w czym się specjalizuje i co o nim myślą inni. Warto spojrzeć na jego media społecznościowe i sprawdzić jak wygląda jego Instagram lub Fanpage. Czy pokazuje przemiany, efekty, jaki jest jego kontakt z potencjalnymi klientami? Następnie warto sprawdzić jego kompetencje. W interncie każdy może być każdym, więc trzeba mieć pewność, że trafiło się na specjalistę, osobę która naprawdę zna się na tym co robi. Zwróć uwagę na kursy jakie skończył, jaka firma go reprezentuje czy działa „na własną rękę”. Kolejnym etapem jest pierwszy trening. Nie ryzykuj, wykup jeden i sprawdź jakie ma podejście do podopiecznego. Może oferuje dni otwarte, w których można z nim porozmawiać? Napisz e-maila, zadawaj pytania. W końcu czeka Was niekrótka i niełatwa przygoda do wymarzonej sylwetki.

ćwiczenia online

O czym powinien wiedzieć trener personalny

Pamiętaj,  że trener personalny online to Twój przyjaciel i nie chce dla Ciebie źle. Niestety, jeśli zataisz przed nim kluczowe informacje może to wpłynąć negatywnie na stan Twojego zdrowia. Z pewnością Wasza przygoda do zgrabnej sylwetki zacznie się od wywiadu medycznego. Jeśli takowy zostanie pominięty – uciekaj. Oznaczać to będzie, że nie masz styczności z profesjonalistą. Pamiętaj aby przekazać mu wszystkie informacje na temat Twojego zdrowia. Opowiedz o swoich problemach z układem ruchu, czy w przeszłości przeszedłeś operacje, czy miałeś problemy ze złamaniami czy skręceniami. Opowiedz o swoich dolegliwościach  takich jak np. cukrzyca, choroby tarczycy czy nadciśnienie. Nie ignoruj bóli, które Ci stale dokuczają. Opisz swój standardowy dzień, co i jak jesz, ile czasu poświęcasz na sen i odpoczynek. Porozmawiajcie o Twoich kompleksach i oczekiwanych zmianach. Czy ma być to trening dążący do spadku masy ciała czy rozbudowy mięśni? Odpowiedni wywiad i szczerość na nim to podstawa, pamiętaj aby nic nie ukrywać.

Co potrzebuję do treningu personalnego online

Zacznij od odpowiedniego stroju. To, że ćwiczysz w domu i nikt Cię nie widzi, nie oznacza, że nie powinnaś czuć się atrakcyjnie. Dobrze dopasowany, wygodny i ładny strój sportowy zmobilizuje Cię do działania. Nie zapominaj o butach, nie ćwicz w skarpetkach. Dzięki temu unikniesz kontuzji i lepiej wykonasz ćwiczenia. W odpowiednim obuwiu wszystko wydaje się prostsze, a śliska podłoga nie stanowi zagrożenia. Następnie stawiamy na sprzęt – hantle to podstawa. Jeśli dopiero zaczynasz możesz wykorzystać wodę mineralną, ale przygotuj się na ich kupno. Zacznij od niewielkiego ciężaru, by wkrótce go zmienić na cięższy. Pamiętaj, że zestawy często są tańsze i bardziej opłaca się je kupić. Gdy już mamy strój i hantle, warto wybrać wygodną matę do ćwiczeń. Dywan ani podłoga nie są do tego odpowiednie, a ćwicząc na miękkim łóżku narażasz swój kręgosłup i źle wykonujesz ćwiczenia. Maty zaczynają się już od parunastu złotych na znanych portalach aukcyjnych czy w większych sieciówkach, a i świetnie nadadzą się do jogi czy streachingu. Ciekawym rozwiązaniem są również gumy do ćwiczeń. Pozwolą treningowi rozwinąć się na wyższy poziom. Nie wybieraj gorszych zamienników. Te przedmioty mają to do siebie, że łatwo pękają i ich jakość jest ważna. Co więcej, warto przypomnieć sobie jak się skacze na skakance – świetne ćwiczenie całego ciała, zwłaszcza nóg i pośladków. A pamiętasz jeszcze o hula hop? Z pewnością doskonale bawiłeś się z nim w dzieciństwie. Dzisiaj może znów okazać się potrzebny. Kiedy skompletujesz już swoją ćwiczeniową „wyprawkę” łatwiej będzie Ci się ćwiczyć, a radość z używania tych przedmiotów przełoży się na intensywność ćwiczeń.

Trening personalny online jak się przygotować

Masz już wszystkie potrzebne rzeczy do treningu personalnego online, wybrałeś odpowiedniego trenera i wykupiłeś pierwszy trening? To świetnie, jesteśmy na dobrej drodze do celu. A jeśli już o nim mowa – napisz na kartce jaki on jest. Zgubić kilka kilogramów? Płaski brzuch? Jędrne pośladki? Wypisz wszystko co Ci przyjdzie do głowy, najlepiej dużymi literami i powieś w widocznym miejscu np. na lustrze w sypialni. To Twoja motywacja. Obowiązkowo zrób zdjęcie „przed” – to pozwoli Ci na zauważenie pierwszych efektów, i stań na wadze ostatni raz w życiu – więcej jej nie będziesz potrzebować. Pamiętajmy, że mięśnie ważą więcej niż tłuszcz. Zrób pomiary całego ciała. Brzuch, uda, biodra. Gotowe? Pomyśl kiedy najlepiej Ci będzie ćwiczyć i ile czasu możesz poświęcić ćwiczeniom. Pamiętaj, że lepiej ćwiczyć paręnaście minut codziennie niż godzinę raz na jakiś czas. Idź na zakupy, kup zdrową żywność i zrób selekcje starej. Oddaj zaprzyjaźnionym dzieciom zapasy słodyczy, obiecaj sobie, że jutro rozpoczniesz dzień bez cukru w kawie. Za tydzień przyzwyczaisz się do jej smaku. Nie czekaj do poniedziałku, do pierwszego dnia miesiąca. Zacznij teraz. Każda sekunda życia jest dobra by zacząć nowy, lepszy etap. Etap zdrowego, wysportowanego ciała i zgrabnej sylwetki.

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy wygląd treningu personalnego online i już wkrótce zobaczymy się z Wami w e-rzeczywistości. Chętnie zadbamy o Waszą kondycję oraz wspólnie osiągniemy cel, jakim jest piękne i zdrowe ciało. Zacznij już dziś, by pierwsze efekty zauważyć już po miesiącu. Napisz do nas!

Dodaj komentarz