jak wrócić do formy po urlopie

jak wrócić do formy po urlopie

Koniec wakacaji i zastanawiasz się jak wrócić do formy po urlopie? Czas urlopowy powoli dobiega końca, a nasze powakacyjne ciało nie jest już takie, jak z czasów przygotowywania się do „formy na lato”. Kilka weekendowych wypadów nad wodę przy budce z hamburgerami, grill u przyjaciół z delikatnie tłustą karkówką wieprzową (i ten sos do niej!), a do tego całe kilogramy lodów, nadmorskich gofrów z bitą śmietaną i wszystkiego tego z czym kojarzy nam się lato. Odpuszczony trening, zamiast pływania wzdłuż basenu to relaks na dmuchanym materacu, z chłodnym napojem… Nie rób sobie wyrzutów sumienia z tych powodów! Wakacje to czas, w którym można poczuć odrobinę więcej swobody i luzu. Ważne jest, aby teraz, gdy urlop dobiegł końca, powrócić do formy sprzed tych kilku „grzeszków”. Dowiedz się jak powrócić do formy po urlopie i ciesz się kondycją jak dawniej.

Włącz pozytywne nastawienie

Po wakacyjnym szaleństwie Twoja motywacja może być zbyt niska, aby tak po prostu powrócić do dawnych przyzwyczajeń. Musisz znów uwierzyć w to, że możesz więcej, a cel jest na tyle blisko, aby móc go w odpowiednim czasie dosięgnąć. Nie obiecuj sobie, że zaczniesz od… poniedziałku, nowego miesiąca, powrotu dzieci do szkoły etc. Zacznij już teraz, tak po prostu. Idź na trening na siłownię  – w końcu są otwarte i możemy korzystać z ich usług. Kup karnet, wydane pieniądze zmotywują Cię do regularnego ćwiczenia. Jeśli nie czujesz się gotowy na standardowy trening, wykup godziny z trenerem personalnym (może być to trener personalny online, który poprzez sieć poprowadzi Twoje ćwiczenia) i rozpocznij przygodę na nowo. Nie oczekuj od siebie, że od razu kondycja będzie świetna, a forma życia powróci w ułamku sekundy. Daj sobie czas, aby Twoje ciało było gotowe na taki wysiłek jak dawniej. Pamiętaj, że jest narażone na kontuzje, a bóle mięśni mogą pojawiać się częściej. Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu się do treningu, bez rozciągania i rozgrzewki nie podejmuj właściwego treningu. Po aktywności fizycznej wycisz organizm, mięśnie. Pozwól im powoli zmniejszać obroty, a nie zatrzymać się nagle. Złe wejście i wyjście z treningu może skończyć się źle dla Twojego zdrowia, a najmniejszym problemem będzie ból mięśni.

Odezwij się do przyjaciół od ćwiczeń

Wcześniej uprawiałeś sport ze znajomymi, a teraz, na czas wakacyjnego urlopu kontakt się urwał? Odbuduj te relacje i wspólnie wróćcie do gry. Jeśli nie miałeś bliskiej osoby, która wspierałaby Cię w treningach poszukaj jej. Razem łatwiej jest dążyć do celów, a zrezygnować z nich trudniej – w końcu ktoś na Ciebie patrzy i dotrzymuje Ci kroku. Namów znajomego do wspólnego uczestnictwa w dniu otwartym na nowopowstałej siłowni, sprawdź czy ostatnio modny sport jest dla Ciebie. Wspólnie poszukujcie nowych ścieżek i rozwiązań, aby sport nie był tylko nudnym i męczącym procesem, ale radością i sposobem na życie. Dzięki temu nie tylko walczycie z nadmiernymi kilogramami, tworzycie formę i poprawiacie kondycję, ale także umacniacie relacje. Jeśli nadal brakuje Wam bodźców, a treningi we dwoje nie wystarczają sprawdźcie czy w Waszym mieście nie ma grup wsparcia, które oferują wspólne treningi. Wiele miast posiada grupy na portalach społecznościowych, gdzie można porozmawiać o pasji oraz wspólnie z niej korzystać. To świetny sposób na poznanie nowych osób, zdobywanie nowych doświadczeń.

trening z trenerem

Skorzystaj z pomocy trenera personalnego

Wiemy, że te kilka kilogramów więcej oraz pojawiająca się oponka brzuszna nie jest niczym przyjemnym, a pokazanie się „w takim stanie” na siłowni może nie być najprzyjemniejszą wizją. Nie rezygnuj, każdy kiedyś zaczynał lub wracał do gry. Jeśli obawiasz się, że dotychczasowe ćwiczenia już nie są dla Ciebie lub dopiero rozpoczynasz swoją przygodę skorzystaj z pomocy specjalisty. Trener personalny online to świetna opcja, aby zacząć w domowym zaciszu, bez wychodzenia do ludzi. Nie tylko ułoży plan treningowy, przedstawi świetne ćwiczenia do wykonywania w domu, ale także może poprowadzić Twoją dietę tworząc spersonalizowany jadłospis. Co więcej – będzie Twoim wsparciem i mentorem, co może się przydać w sytuacjach zawahania i braku motywacji. Dzięki temu rozwiązaniu możesz osiągnąć wiele już na początku drogi, nie musząc radzić sobie z uczuciem wstydu na siłowni. Spróbuj swojej nowej drogi korzystając z usług profesjonalnego trenera personalnego i nie martw się, że Twoja praca i trud w wykonywanie ćwiczeń idą na marne. Pamiętaj, że wszyscy kiedyś zaczynali, a radzenie się bardziej doświadczonych jest bardzo ważne.  A jeśli mieszkasz w Poznaniu skorzystaj z opcji treningu w kameralnym studio treningu personalnego.

 

Pamiętajmy, że nasze ciało się zmienia, a brak ćwiczeń fizycznych oraz aktywności wpływa na jego wygląd i kondycję. Powracając do formy sprzed lata dajmy sobie czas, korzystajmy z nowych rozwiązań i odkrywajmy pasję na nowo. Czas powakacyjny to świetny moment na rozpoczęcie spacerów i truchtów przez las. W końcu żar nie leje się z nieba, a gleba jest wręcz doskonała dla naszych stóp. Jeśli nie czujemy się gotowi na ponowną lub nową aktywność skorzystajmy z pomocy osoby doświadczonej. Niedrogi trener personalny online pomoże w powrocie do formy.

×