Trening oddechowy

Trening oddechowy poprawi nie tylko Twój sposób oddychania, ale wpłynie na wiele aspektów Twojego życia. Zredukujesz stres, będziesz lepiej spać w nocy, pozbędziesz się dolegliwości związanych ze złym sposobem oddychania, poprawisz swoje osiągnięcia sportowe! Lepiej zrozumiesz swój organizm i zachodzące w nim procesy, dzięki czemu będziesz mógł skuteczniej działąć. Zyskasz spokój, koncetrację i lepsze zdrowie. Zobacz co dokładnie możesz zmienić!
bieg do mety

Ćwiczenia oddechowe dla dzieci

Pomoż swemu dziecku.
Dzięki ćwiczeniom oddechowym Twoje dziecko zacznie lepiej oddychać, odetka przytkany nos i lepiej poradzi sobie z astmą i innymi schorzeniami związanymy z oddechem. Zyska większy spokój i poprawi jakość snu, a także wyniki sportowe.

Ćwiczenia oddechowe dla dorosłych

Żyj pełnią życia!
Poznasz proste ćwiczenia oddechowe, które poprawią stan Twojego zdrowia. Poprawisz zdrowie, samopoczucie i pozbędziesz się dolegliwości związanych ze złym spoosbem oddychania. Będziesz lepiej spać i lepiej się regenerować.
ćwiczenia oddechowe seniorów

Ćwiczenia oddechowe dla seniorów

Poprawisz jakość życia.
Lepiej dotlenisz swój organizm na poziomie komórkowym. Pozytywnie wpłyniesz na stan swojego zdrowia i swoje samopoczucie. Przestaniesz chrapać, a rano obudzisz się wypoczęty i pełen energii do podejmowania wyzwań dnia codziennego.

Ćwiczenia oddechowe dla sportowców

Tlenowa przewaga
Poprawisz swoją wydolność i osiagniesz lepsze wyniki podczas treningu. Osiągniesz wyższy pułap tlenowy, lepiej dotlenisz mięśnie. Będziesz bardziej panować nad oddechem i zadyszką. Będziesz bardziej skupiony i skoncnetrowany na celu.

Redukcja stresu

Spokój wewnętrzny
Trening oddechu połączony z metodami relaksacji pomoże skutecznie obniżyć poziom stresu. Uważność, odczuwanie ciała i koncetracja na oddychaniu sprawi, iż uwolnisz się od natłoku myśli i będziesz mógł lepiej skoncentrować się na działaniu tu i teraz.

Ćwiczenia oddechowe w chorobie

Lepszy oddech, lepszy stan zdrowia.
Szybciej wrócisz do formy po chorobach układu oddechowego: zapaleniu płuc, COVID-19. Powstrzymasz astmę, katar sienny i udrożnisz zatkany nos. Poprawisz swoją wydolność i dotlenienie organizmu. Szybciej wrócisz do formy.
Spokojny oddech

Trening oddechowy – korzyści

Trening oddechowy nie tylko poprawi Twój stan zdrowia, ale  zapewni takżelepszą kontrolę nad swoim ciałem i umysłem.

Trener oddechu Poznań

Paweł Baraniak

Trener oddechu Poznań
Zdrowy styl życia i przekazywanie wiedzy na ten temat to moja życiowa pasja. Jestem trenerem personalnym, dietetykiem oraz Instuktorem metody Butejki i Oxygen Advantage. Wierzę, że wpływ na nasze zdrowie ma wiele elementów, dlatego w swej pracy zwracam uwagę na całościowe podejście do problemów i schorzeń moich podopiecznych. Koncentruję się na wielu aspektach takich jak: odpowiednio dobrana aktywność fizyczna, spersonalizowana dieta i trening oddechowy połączony zmetodami relaksacji, uważności i koncetracji. Wierzę, że właściwy oddech jest niezbędnym elementem w poprawie jakości zdrowia, życia i osiągania swoich celów. Pomagam wprowadzać w życie zmiany, które redukują poziom stresu i wpływają na lepszą jakość życia.
Ćwiczenia oddechowe możesz praktywkować w dowolnym miejscu i czasie.

Gdzie trenujemy?

01

W kameralnym studio

Ćwiczeń uczysz się w spokojnych warunkach jakie oferuje nasze kameralne studio. Możesz w pełni skupić się tylko na sobie, swoim wnętrzu i swoim oddechu.
02

W plenerze

Trening oddechowy na świeżym powietrzu to podwójna korzyść. Kontakt z naturą i koncentracja na oddechu świetnie poprawia parametry i uspokaja organizm.
03

W domu

Trenujesz w domu, w znanym sobie otoczeniu. Nie potrzebujesz dużo miejsca, aby praktykować ćwiczenia oddechowe. Odzyskujesz spokój i koncentrację.
03

Online

Spotykamy się online i poznajesz ćwiczenia oddechowe bez wychodzenia z domu. Ustalamy Twoje potrzeby i planujemy trening. Możemy ćwiczyć z każdego miejsca na świecie.

Trening oddechowy – ceny

Trening oddechowy

1 godzina
PLN150
Sprawdź co zyskasz dzięki ćwiczeniom oddechu
 • Otrzymujesz podstawową wiedzę
 • Poznajesz ćwiczenia oddechowe
 • Trenujesz sam na sam z trenerem
 • Polepszasz swoje zdrowie
Kontakt

Trening oddechowy – pakiet 5

5 treningów = 5 godzin
PLN690
Pakiet pełen korzyści
 • Poznajesz rożne ćwiczenia oddechowe
 • Ustalamy plan ćwiczeń dla Ciebie
 • Trenujesz pod okiem trenera
 • Poprawiasz samopoczucie i zdrowie
Kontakt

Trening oddechowy online

1 trening online
PLN150
Skuteczny trening bez wychodzenia z domu
 • Spotykamy się online
 • Poznajesz ćwiczenia oddechowe
 • Zmieniasz nawyki oddechowe
 • ustalamy plan ćwiczeń
Kontakt
Stały rozwój

Trening odddechowy w Poznaniu

Szybko uczysz się ćwiczeń oddechowych, zmieniasz swoje nawyki i zgodnie z ustalonym planem realizujesz swoje cele. Poprawiasz zdrowie i kondycję fizyczną oraz psychiczną.

Ćwiczenia oddechowe

Ćwiczenia oddechowe coraz częściej stają się niezbędnym elementem dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie. Istnieje wiele badań, ale także opinii zwykłych osób, które potwierdzają ogromny wpływ i moc oddechu na życie każdego człowieka. Powrót do prawidłowych wzorców oddechowych i przywrócenie funkcjonalnego oddechu poprawia jakość życia. Prawidłowy spokojny oddech, odpowiednia praca przepony i pozostałych mięśni oddechowych, przeciwdziałanie hiperwentylacji, lepsze dotlenienie organizmu na poziomie komórkowym, lepszy sen, spokój, odetkanie nosa, lepsza wydolność i wyniki sportowe to tylko niektóre korzyści z wykonywania ćwiczeń oddechowych. Poświęcając kilkadziesiąt minut w ciągu dnia na skupienie na oddechu i wykonanie ćwiczeń oddechowych możesz znacząco wpłynąć na swój organizm. Bazując na metodzie Butejki i Oxygen Advantage przygotuję dla Ciebie spersonalizowany trening oddechowy. Możemy ćwiczyć w studio w Poznaniu, w terenie, w domu lub online. Pomiar postępów oraz indywidualnie dobrane ćwiczenia mogą pomóc w Twoich schorzeniach oddechowych lub innych dolegliwościach. A jeśli chcesz poprawić swoje wyniki sportowe, Twój oddech może być elementem, który pozwoli Tobie wejść na wyższy poziom, poprawi Twoje osiągnięcia i przyczyni się do szybszej regeneracji. Jeśli szukasz ćwiczeń oddechowych to znaczy, że jesteś we właściwym miejscu.

Metoda Butejko

Metoda Butejko – na niej głównie bazują ćwiczenia oddechowe, których nauczysz się trenując ze mną. Główne założenia tej metody to zmniejszanie objętości oddechowej, dzięki czemu przeciwdziałasz skutkom ciągłej hiperwentylacji,  a Twoje ciało powraca do równowagi fizjologicznej. Metoda Butejki pozwala na poprawę jakości życia i zdrowia, zwiększa sprawność fizyczną. Może pomóc miedzy innymi w takich chorobach i schorzeniach jak np. astma, alergie, bezdech senny, chrapanie, przewlekłe zmęczenie, stres. Są to ćwiczenia, które odpowiednio dobrane, może wykonać prawie każdy bez zględu na wiek i stan zdrowia. Metoda Butejki  bazuje na prostych ćwiczeniach oddechowych i wprowadzeniu drobnych, ale istotnych zmian w stylu życia. Celem treningu jest zmniejszenie głębokości oddechu i ograniczenie ilości wdychanego powietrza. Powoduje to wzrost  stężenia dwutlenku węgla w organizmie, a zmiany chorobowe, które wynikają z głodu tlenowego w komórkach znikną. Wystarczy, że Twój organizm powróci do równowagi fizjologicznej. Uruchom swoje mięśnie oddechowe, odetkaj nos, zacznij lepiej spać i stresować się mniej. Spokojny oddech to także spokojny umysł, lepsza koncetracja i wydajność.  Wystarczy kilka drobnych zmian, aby znów móc się cieszyć pełnią zdrowia i nową energią w podejmowaniu codziennych wyzwań.  Zacznij zmianę już dziś i rozpocznij trening oddechowy!

Nowości – Blog

Trening

NEAT – spontaniczna aktywność fizyczna

 • 1 listopada, 2022

NEAT, czyli mówiąc najprościej spontanicznie podejmowana aktwyność. Co to właściwie jest? Siedzący tryb życia, praca biurowa, najczęściej wybierany środek transportu – samochód. Jedyna aktywność fizyczna to ta w sklepie spożywczym…

Trening

Trening dla dzieci

 • 6 lutego, 2021

Trening dla dzieci i młodzieży to istotny element rozwoju. Podczas nauki w domach niejednokrotnie wydaje Ci się, że Twoje dziecko się mało rusza? Lekcje wychowania fizycznego polegają na zleceniu kilku…

Trening

Trening dla otyłych

 • 30 grudnia, 2020

Trening dla otyłych wymaga właściwego podejścia i sporej dawki wiedzy. Osoby, które cierpią z powodu otyłości i nadwagi zanim rozpoczną swoją przygodę z aktywnością fizyczną muszą dokładnie zaplanować swoją drogę…

Dieta Fitness

Brzuch piwny – jak zrzucić?

 • 2 grudnia, 2020

„Brzuch piwny” to Twój problem? Lubisz piwo? Czujesz potrzebę, aby każdy dzień zakończyć w towarzystwie złotego, chmielnego napoju? Przekąski, słone paluszki i orzeszki w paprykowej posypce to nieodłączni kompani wieczornego…

Porozmawiajmy o Twoim treningu.

Napisz lub zadzwoń i do dzieła!
Umów się na spotkanie!
×