Trening oddechowy

Trening oddechowy poprawi nie tylko Twój sposób oddychania, ale wpłynie na wiele aspektów Twojego życia. Zredukujesz stres, będziesz lepiej spać w nocy, pozbędziesz się dolegliwości związanych ze złym sposobem oddychania, poprawisz swoje osiągnięcia sportowe! Lepiej zrozumiesz swój organizm i zachodzące w nim procesy, dzięki czemu będziesz mógł skuteczniej działąć. Zyskasz spokój, koncetrację i lepsze zdrowie. Zobacz co dokładnie możesz zmienić!
bieg do mety

Ćwiczenia oddechowe dla dzieci

Pomoż swemu dziecku.
Dzięki ćwiczeniom oddechowym Twoje dziecko zacznie lepiej oddychać, odetka przytkany nos i lepiej poradzi sobie z astmą i innymi schorzeniami związanymy z oddechem. Zyska większy spokój i poprawi jakość snu, a także wyniki sportowe.

Ćwiczenia oddechowe dla dorosłych

Żyj pełnią życia!
Poznasz proste ćwiczenia oddechowe, które poprawią stan Twojego zdrowia. Poprawisz zdrowie, samopoczucie i pozbędziesz się dolegliwości związanych ze złym spoosbem oddychania. Będziesz lepiej spać i lepiej się regenerować.
ćwiczenia oddechowe seniorów

Ćwiczenia oddechowe dla seniorów

Poprawisz jakość życia.
Lepiej dotlenisz swój organizm na poziomie komórkowym. Pozytywnie wpłyniesz na stan swojego zdrowia i swoje samopoczucie. Przestaniesz chrapać, a rano obudzisz się wypoczęty i pełen energii do podejmowania wyzwań dnia codziennego.

Ćwiczenia oddechowe dla sportowców

Tlenowa przewaga
Poprawisz swoją wydolność i osiagniesz lepsze wyniki podczas treningu. Osiągniesz wyższy pułap tlenowy, lepiej dotlenisz mięśnie. Będziesz bardziej panować nad oddechem i zadyszką. Będziesz bardziej skupiony i skoncnetrowany na celu.

Redukcja stresu

Spokój wewnętrzny
Trening oddechu połączony z metodami relaksacji pomoże skutecznie obniżyć poziom stresu. Uważność, odczuwanie ciała i koncetracja na oddychaniu sprawi, iż uwolnisz się od natłoku myśli i będziesz mógł lepiej skoncentrować się na działaniu tu i teraz.

Ćwiczenia oddechowe w chorobie

Lepszy oddech, lepszy stan zdrowia.
Szybciej wrócisz do formy po chorobach układu oddechowego: zapaleniu płuc, COVID-19. Powstrzymasz astmę, katar sienny i udrożnisz zatkany nos. Poprawisz swoją wydolność i dotlenienie organizmu. Szybciej wrócisz do formy.
Spokojny oddech

Trening oddechowy – korzyści

Trening oddechowy nie tylko poprawi Twój stan zdrowia, ale  zapewni takżelepszą kontrolę nad swoim ciałem i umysłem.

Trener oddechu Poznań

Paweł Baraniak

Trener oddechu Poznań
Zdrowy styl życia i przekazywanie wiedzy na ten temat to moja życiowa pasja. Jestem trenerem personalnym, dietetykiem oraz Instuktorem metody Butejki i Oxygen Advantage. Wierzę, że wpływ na nasze zdrowie ma wiele elementów, dlatego w swej pracy zwracam uwagę na całościowe podejście do problemów i schorzeń moich podopiecznych. Koncentruję się na wielu aspektach takich jak: odpowiednio dobrana aktywność fizyczna, spersonalizowana dieta i trening oddechowy połączony zmetodami relaksacji, uważności i koncetracji. Wierzę, że właściwy oddech jest niezbędnym elementem w poprawie jakości zdrowia, życia i osiągania swoich celów. Pomagam wprowadzać w życie zmiany, które redukują poziom stresu i wpływają na lepszą jakość życia.
Ćwiczenia oddechowe możesz praktywkować w dowolnym miejscu i czasie.

Gdzie trenujemy?

01

W kameralnym studio

Ćwiczeń uczysz się w spokojnych warunkach jakie oferuje nasze kameralne studio. Możesz w pełni skupić się tylko na sobie, swoim wnętrzu i swoim oddechu.
02

W plenerze

Trening oddechowy na świeżym powietrzu to podwójna korzyść. Kontakt z naturą i koncentracja na oddechu świetnie poprawia parametry i uspokaja organizm.
03

W domu

Trenujesz w domu, w znanym sobie otoczeniu. Nie potrzebujesz dużo miejsca, aby praktykować ćwiczenia oddechowe. Odzyskujesz spokój i koncentrację.
03

Online

Spotykamy się online i poznajesz ćwiczenia oddechowe bez wychodzenia z domu. Ustalamy Twoje potrzeby i planujemy trening. Możemy ćwiczyć z każdego miejsca na świecie.

Trening oddechowy – ceny

Trening oddechowy

1 godzina
PLN150
Sprawdź co zyskasz dzięki ćwiczeniom oddechu
 • Otrzymujesz podstawową wiedzę
 • Poznajesz ćwiczenia oddechowe
 • Trenujesz sam na sam z trenerem
 • Polepszasz swoje zdrowie
Kontakt

Trening oddechowy – pakiet 5

5 treningów = 5 godzin
PLN690
Pakiet pełen korzyści
 • Poznajesz rożne ćwiczenia oddechowe
 • Ustalamy plan ćwiczeń dla Ciebie
 • Trenujesz pod okiem trenera
 • Poprawiasz samopoczucie i zdrowie
Kontakt

Trening oddechowy online

1 trening online
PLN150
Skuteczny trening bez wychodzenia z domu
 • Spotykamy się online
 • Poznajesz ćwiczenia oddechowe
 • Zmieniasz nawyki oddechowe
 • ustalamy plan ćwiczeń
Kontakt
Stały rozwój

Trening odddechowy w Poznaniu

Szybko uczysz się ćwiczeń oddechowych, zmieniasz swoje nawyki i zgodnie z ustalonym planem realizujesz swoje cele. Poprawiasz zdrowie i kondycję fizyczną oraz psychiczną.

Ćwiczenia oddechowe

Ćwiczenia oddechowe coraz częściej stają się niezbędnym elementem dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie. Istnieje wiele badań, ale także opinii zwykłych osób, które potwierdzają ogromny wpływ i moc oddechu na życie każdego człowieka. Powrót do prawidłowych wzorców oddechowych i przywrócenie funkcjonalnego oddechu poprawia jakość życia. Prawidłowy spokojny oddech, odpowiednia praca przepony i pozostałych mięśni oddechowych, przeciwdziałanie hiperwentylacji, lepsze dotlenienie organizmu na poziomie komórkowym, lepszy sen, spokój, odetkanie nosa, lepsza wydolność i wyniki sportowe to tylko niektóre korzyści z wykonywania ćwiczeń oddechowych. Poświęcając kilkadziesiąt minut w ciągu dnia na skupienie na oddechu i wykonanie ćwiczeń oddechowych możesz znacząco wpłynąć na swój organizm. Bazując na metodzie Butejki i Oxygen Advantage przygotuję dla Ciebie spersonalizowany trening oddechowy. Możemy ćwiczyć w studio w Poznaniu, w terenie, w domu lub online. Pomiar postępów oraz indywidualnie dobrane ćwiczenia mogą pomóc w Twoich schorzeniach oddechowych lub innych dolegliwościach. A jeśli chcesz poprawić swoje wyniki sportowe, Twój oddech może być elementem, który pozwoli Tobie wejść na wyższy poziom, poprawi Twoje osiągnięcia i przyczyni się do szybszej regeneracji. Jeśli szukasz ćwiczeń oddechowych to znaczy, że jesteś we właściwym miejscu.

Metoda Butejko

Metoda Butejko – na niej głównie bazują ćwiczenia oddechowe, których nauczysz się trenując ze mną. Główne założenia tej metody to zmniejszanie objętości oddechowej, dzięki czemu przeciwdziałasz skutkom ciągłej hiperwentylacji,  a Twoje ciało powraca do równowagi fizjologicznej. Metoda Butejki pozwala na poprawę jakości życia i zdrowia, zwiększa sprawność fizyczną. Może pomóc miedzy innymi w takich chorobach i schorzeniach jak np. astma, alergie, bezdech senny, chrapanie, przewlekłe zmęczenie, stres. Są to ćwiczenia, które odpowiednio dobrane, może wykonać prawie każdy bez zględu na wiek i stan zdrowia. Metoda Butejki  bazuje na prostych ćwiczeniach oddechowych i wprowadzeniu drobnych, ale istotnych zmian w stylu życia. Celem treningu jest zmniejszenie głębokości oddechu i ograniczenie ilości wdychanego powietrza. Powoduje to wzrost  stężenia dwutlenku węgla w organizmie, a zmiany chorobowe, które wynikają z głodu tlenowego w komórkach znikną. Wystarczy, że Twój organizm powróci do równowagi fizjologicznej. Uruchom swoje mięśnie oddechowe, odetkaj nos, zacznij lepiej spać i stresować się mniej. Spokojny oddech to także spokojny umysł, lepsza koncetracja i wydajność.  Wystarczy kilka drobnych zmian, aby znów móc się cieszyć pełnią zdrowia i nową energią w podejmowaniu codziennych wyzwań.  Zacznij zmianę już dziś i rozpocznij trening oddechowy!

Nowości – Blog

Trening

Rozciąganie – czy warto?

 • 26 maja, 2023

Jako dziecko niezbyt lubiłem rozciąganie, dziś jednak wiem jak istotnym elementem treningu jest stretching. Na co dzień często spotykam osoby, dla których dotknięcie palcami do podłogi jest wielkim problemem, a…

Trening

NEAT – spontaniczna aktywność fizyczna

 • 1 listopada, 2022

NEAT, czyli mówiąc najprościej spontanicznie podejmowana aktwyność. Co to właściwie jest? Siedzący tryb życia, praca biurowa, najczęściej wybierany środek transportu – samochód. Jedyna aktywność fizyczna to ta w sklepie spożywczym…

Trening

Trening dla dzieci

 • 6 lutego, 2021

Trening dla dzieci i młodzieży to istotny element rozwoju. Podczas nauki w domach niejednokrotnie wydaje Ci się, że Twoje dziecko się mało rusza? Lekcje wychowania fizycznego polegają na zleceniu kilku…

Trening

Trening dla otyłych

 • 30 grudnia, 2020

Trening dla otyłych wymaga właściwego podejścia i sporej dawki wiedzy. Osoby, które cierpią z powodu otyłości i nadwagi zanim rozpoczną swoją przygodę z aktywnością fizyczną muszą dokładnie zaplanować swoją drogę…

Porozmawiajmy o Twoim treningu.

Napisz lub zadzwoń i do dzieła!
Umów się na spotkanie!